Vyriešené

Praca na cierno

Dátum: 24.03.2017

Kategória: Daňové právo

Dobrý deň prajem, mám takýto problém: vlastním malú pizzeriu a pred mesiacom som prijala nového zamestnanca, ako obvykle som jeho údaje spolu s kópiami OP a ZP zaslala svojej uctovnicke, aby ho prihlásila. Problém spočíva v tom , že mail som odoslala o 10:10 rano (pizzeria otvára o 10 a zamestnanec bol v práci taktiež od 10). Keďže moja uctovnicka bola PN tak preposlala údaje o zamestnancovi kolegyni aby ho prihlásila ona,ta ho však prihlásila o 11.29. Medzitým mi vošla do prevádzky kontrola a keďže zamestnanec nebol prihlásený tak spisali zápis a i keď videli že uctovnicka bola vyzvana aby zamestnanca prihlasila, napriek tomu mi dnes bolo doručené rozhodnutie, v ktorom oznamujú, že mi bude uložená pokuta za nesplnenu povinnost nahlasenia nového zamestnanca.
Chcem sa opytat či mam v tomto prípade sancu sa odvolat alebo iným spôsobom odvrátiť pokutu. Nikdy predtým som takýto problém nemala prevádzka funguje takmer 10 rokov.
Ďakujem veľmi pekne.

Odpoveď:
Dobrý deň.

Odporúčam podať voči rozhodnutiu odvolanie, v ktorom popíšete dôvody nenahlásenia zamestnanca. Aj keď ste porušili zákon, pretože zamestnanec musí byť nahlásený pred začiatkom výkonu práce, Vaše odvolanie môže ovplyvniť výšku pokuty, ktorá Vám môže byť zo strany príslušného orgánu vyrúbená.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 24.03.2017
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť