Vyriešené

Exekucia

Dátum: 18.04.2017

Kategória: Exekúcie

Dobry den, obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc, su proti mne vedene viacere exekucie od roznych exekutorov moj veritel v tomto pripade poistovna mi za posledny cas udala styri rozne dlzne sumy. Chcel by som to vyriesit tak aby som neplatil nikomu ani viac ani menej. Ako mam postupovat ? Je mozne aby exekutor odpustil cast trov ? Je mozne sa dohodnut na splatkovom kalendari alebo je lepsie vyplatit to v hotovosti ?
Dakujem. Eugen
Odpoveď:
Dobrý deň.

Je potrebné, aby ste v každej jednej exekúcii kontaktovali príslušného exekútora, ktorý Vám uvedie presnú výšku dlhu a s ktorým sa môžete dohodnúť aj na splátkovom kalendári.
Ak poisťovňa postúpila Vašu pohľadávku na vymáhanie exekútorovi, tak mali by ste platiť priamo exekútorovi a len on by mal vedieť aký je presný dlh. Na druhej strane by som si od veriteľa vyžiadala písomné výšku dlhu ako aj všetky úhrady, ktoré si následne môžete skontrolovať s úhradami, ktoré ste naozaj posielali.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 18.04.2017
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť