Vyriešené

Exekučný návrh

Dátum: 25.06.2013

Kategória: Exekúcie

Chcem podať exekučný návrh, mám právoplatné rozhodnutie súdu, podávam ho ja ako osoba, alebo ho spíše exekútor? a aký je poplatok za podanie ex. návrhu?
Odpoveď:
Dobrý deň,

návrh na vykonanie exekúcie spisuje oprávnený a podáva ho ktorémukoľvek z exekútorov. Poplatok spojený s exekučným konaním je poplatok za podanie žiadosti o vydanie poverenia súdnemu exekútorovi (exekútor žiada príslušný súd, aby ten vydal poverenie na výkon exekúcie na základe Vášho návrhu) a platí sa vo výške 16,50 EUR s tým, že pre úhradu tohto poplatku pripojte kolkové známky v uvedenej hodnote k návrhu. Prílohou návrhu je zároveň osvedčená fotokópia exekučného titulu, vo Vašom prípade rozsudok s vyznačenou doložkou právoplatnosti a vykonateľnosti. Osvedčená fotokópia exekučného titulu sa pripája v dvoch vyhotoveniach, avšak po prípadnom osobnom dohovore s exekútorom je možné zaslať jednu osvedčenú fotokópiu a jednu kópiu neosvedčenú notárom.

Pre prípad ďalšieho Vášho postupu, odporúčam kontaktovať ktoréhokoľvek z advokátov zapísaných v zozname Slovenskej advokátskej komore, ktorý je verejnosti sprístupnený na stránke Slovenskej advokátskej komory www.sak.sk.

Vladislav Vyrva
advokát

Q.B.F. VYRVA, s.r.o.
advokátska kancelária
vladislav.vyrva@gmail.com
dátum odpovede: 25.06.2013
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť