Vyriešené

Odvolanie voči rozhodnutiu sociálnej poisťovne

Dátum: 30.03.2017

Kategória: Právo sociálneho zabezpečenia

Od roku 2012 som onkologická pacientka.Som po masektómii,chemoterapii,ožarovaní,momentálne ešte v hormonálnej liečbe.Od roku 2011 sa liečim u psychiatra na úzkosť,paniku,depresiu.Bola som na prehodnotenie k invalidnému dôchodku.Vzhľadom na dobré výsledky z onkológie mi bola miera postihnutia znížená z 80 percent na 50 percent.Za liečbu u psychiatra mi bolo možné pripočítať 10 percent.Hoci som predložila posudok od psychiatra,psychológa,10 percent mi pripočítaných nebolo.Ako postupovať pri odvolaní?Ďakujem
Odpoveď:
Dobrý deň.

V prvom rade musíte mať v ruke rozhodnutie, v ktorom je uvedené poučenie o opravnom prostriedku a stanovená lehota na podanie odvolania. Túto lehotu musíte dodržať, pretože ak v tejto lehote nepodáte odvolanie, tak sa rozhodnutie stane právoplatné.
Odvolanie musí spĺňať zákonom stanovené náležitosti, ktoré by mali byť uvedené aj v poučení a hlavne musí tam byť uvedený rozpor so zákonom.
Ak chcete byť v odvolaní úspešná, alebo mať väčšiu šancu na úspech, je potrebné obrátiť sa na advokáta, ktorý Vám napíše kvalifikované odvolanie.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 30.03.2017
ohodnoť odpoveď 0 2
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť