Vyriešené

Prosba o pomoc.

Dátum: 22.09.2017

Kategória: Prevody nehnuteľností

Nebankovka Pohotovosť si dala na list vlastnictva značku V a cislo. Kataster zamietolol pohotovosti dať si záložné pravo na list vlastníctva. Pohotovosť sa odvolala a skoncilo to na najvisom sude a majetok mam neustale zablokovaný. Všetky podlznosti a dlhy voči nebankovke boli vyplatene a kataster mi stale nechce spraviť vymaz z listu vlastnictva i keď mam kvitanciu. Momentalne mam zablokovaný byt a garáž v hodnote 80€ čo mam robiť aby mi spravili vymaz aby som mohol nehnuteľnosť predať?
Odpoveď:
Dobrý deň.

Kataster môže vymazať V priradené k Vášmu pozemku až vtedy, keď bude ukončené súdne konanie, keďže sa pohotovosť odvolala voči rozhodnutiu katastra. Pohotovosť musí zobrať svoje odvolanie späť a doručiť to súdu. Následne súd konanie zastaví a pošle rozhodnutie aj katastru, ktorý na jeho základe vymaže z Vašich nehnuteľnosti V. Skúste kontaktovať Pohotovosť, či už odvolanie zobrala späť alebo nie. Musíte však čakať na zastavenie konania zo strany Najvyššieho súdu.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 22.09.2017
ohodnoť odpoveď 0 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť