Vyriešené

Obchodovanie

Dátum: 24.03.2017

Kategória: Trestné právo

Dobrý deň. Naletel som podvodnikovi, ktorý obchoduje za ľudí s ich peniazmi na forexe. Hoci mám prístup na svoj účet, nie je mi to nič platné, pretože peniaze vybral, alebo prerobil. Nechce priznať čo sa stalo, ani vyplatiť nejaký zárobok, ani vrátiť vložené peniaze. Stále opakuje, že mám byť trpezlivý a čakať, na zisk. Odvoláva sa, že aj on chce odmenu pre seba, ktorú sme si na začiatku dohodli. Keby mi teraz vrátil moje vložené peniaze, tak by nezarobil. Osobne si myslím, že si z toho urobil svoj vlastný MLM. Keď získa ďalšieho hlupáka do hry, tak mi niečo pošle a nový oklamaný úbožiak bude čakať... atď. Prosím poraďte, ako ďalej postupovať.
Odpoveď:
Dobrý deň.

Odporúčam podať na neho trestné oznámenie za podvod. V trestnom oznámení popíšete celú situáciu a následne bude vypočutý aj on, ktorý sa bude musieť k veci vyjadriť. Uvidíte ako to polícia vyrieši, ak by nezačala trestné stíhanie, môžete si od neho peniaze vymáhať súdnou cestou.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 24.03.2017
ohodnoť odpoveď 1 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť