Vyriešené

Vyporiadanie BSM

Dátum: 13.07.2017

Kategória: Trestné právo

Dobry den.Pocas manzelstva sme nadobudli byt na ktorom je hypoteka.Byvaly manzel trval na Vyporiadani tak aby na hypoteke zostal len jeden dlznik. Mne to banka nemohla dat kvoli nedostacujucemu prijmu. Takze to (ne)prevzal on.Nesplnil si zavazok voci Vyporiadaniu BSM. Stale som spoludlznickou a odmieta to riesit. To ale nie je vsetko. Byt patri uz len jemu. On je spoluvlastnikom za to ze (ne)prevzal hypoteku. Tak chcel Vyporiadanie. Je to podvod z jeho strany? Trestny cin paragraf 250? Ak ano mozem podat aj trestne oznamenie na neho? Dakujem za odpoved.
Odpoveď:
Dobrý deň.

Či ide o podvod zo strany Vášho exmanžela alebo nie vie posúdiť len polícia na základe preverenia všetkých skutočností a to najmä či Váš exmanžel mal v úmysle pri vyporiadaní BSM spôsobiť Vám škodu.
Preto ak chcete je potrebné podať trestné oznámenie, v ktorom opíšete všetky skutočností daného prípadu. Následne polícia všetko preverí a buď začne trestné stíhanie alebo podanie odmietne.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 13.07.2017
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť