Vyriešené

Dohoda o vine a treste

Dátum: 25.08.2017

Kategória: Trestné právo

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom dohody o vine a treste. Som obvinený zo spáchania trestného činu, nemám právneho zástupcu, pretože si ho nemôžem dovoliť. Chcel by som sa s prokurátorom dohodnúť, ale neviem ako postupovať. Zatiaľ mi poštou prišlo uznesenie z polície o začatí trestného stíhania a obvinení. Aká je lehota na podanie takejto žiadosti. Dakujem za Vašu odpoved.
Odpoveď:
Dobrý deň.

V prípade, že budete spĺňa zákonom stanovené podmienky na uzavretie dohody o vine a treste, ktoré posúdi prokurátor, tak prokurátor Vám zašle výzvu, v ktorej stanoví termín, kedy sa budete musieť dostaviť na prokuratúru s cieľom uzavrieť dohodu o vine a treste.
Na tomto stretnutí Vám prokurátor predloží ponuku na uzavretie dohody o vine a treste a ak s ňou budete súhlasiť, tak sa spíše zápisnica a dohoda, ktorá následne bude postúpená na schválenie súdu. Súd Vás následne predvolá a ak odpoviete na všetky zákonom stanovené otázky (o tom budete poučený prokurátorom) \"Áno\", tak dohodu schváli.
Ak však nebudete súhlasiť s návrhom prokurátora na uzavretie dohody, tak bude na Vás podaná obžaloba, ktorá bude následne prejednaná na súde.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 25.08.2017
ohodnoť odpoveď 0 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť