Vyriešené

Kúpa pozemku

Dátum: 12.01.2014

Kategória: Prevody nehnuteľností

Dobrý deň.
Plánujem odkúpiť pozemok, ktorý má dvoch majiteľov. Pozemok pozostáva z dvoch parciel. Jednu parcelu kupujem celú, t. j. od obidvoch vlastníkov. Druhú parcelu len od jedného vlastníka. Ako to špecifikovať v kúpno-predajnej zmluve tak, aby to bolo všetko v poriadku? Myslím tým, či špecifikovať aj to, že ten druhý majiteľ si nenárokuje predkupné právo v prípade tej druhej parcely, ako to v zmluve uviesť, že druhu parcelu predáva len jeden majiteľ (teda len svoju polovicu) a pod..
Odpoveď:
Dobrý deň,

pri kúpe nehnuteľností zapisovaných do katastra nehnuteľností je nevyhnutné špecifikovať prevádzanú nehnuteľnosť v rozsahu požadovanom zákonom. Vo Vašom prípade je navyše nevyhnutné špecifikovať v zmluve, že jednu parcelu kupujete v celku do svojho výlučného vlastníctva, pričom pri druhej parcele nadobudnete len spoluvlastnícky podiel o veľkosti ½ z celku. Čo sa týka predkupného práva, tak jeho úpravu, resp. uvedenie, že druhý spoluvlastník nemá záujme o uplatnenie predkupného práva je možné uviesť priamo do zmluvy v rámci samostatného článku.

Za účelom vypracovania kúpnej zmluvy, ako aj návrhu na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností Vám odporúčam kontaktovať ktoréhokoľvek z advokátov zapísaných do zoznamu advokátov Slovenskej advokátskej komory, ktorý je prístupný na internetovej stránke www.sak.sk.

S pozdravom

Vladislav Vyrva
advokát

Q.B.F. VYRVA, s.r.o.
advokátska kancelária
vladislav.vyrva@superpravnik.sk
dátum odpovede: 12.01.2014
ohodnoť odpoveď 0 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť