Vyriešené

občianske právo

Dátum: 19.01.2014

Kategória: Prevody nehnuteľností

Dobrý deň.chcela by som sa opýtat,keby som chcela naspät byt,ktorý bol zobraty podvodom,čo by som mala robit,ked nemam na to prostriedky.bližšie k tomu: zobrala som si pôžičku,ktoru som chcela riadne splácat,ale pri prvej splátke mi povedali,že už nemusim.prišli mi z katastra len papiere,že nie som majitelka bytu.Byt mi darovali rodičia darovacou zmluvou,na ktorej je doživotne bývanie rodičov.neviem ako by som mohla získat spät.dakujem.
Odpoveď:

Dobrý deň,

na základe Vašej otázky predpokladám, že ste si zobrali pôžičku od nebankovej spoločnosti, ktorá na základe neprijateľných zmluvných podmienok uskutočnila prevod vlastníckeho práva k Vášmu bytu. Ak bol prevod uskutočnený na základe zmluvných podmienok, ktoré sú z hľadiska právnej úpravy označené za neprijateľné je možné napadnúť tento prevod, ako aj samotnú zmluvu na súde.

Zároveň je vhodné podať návrh na vydanie predbežného opatrenia, ktorým súd zakáže nakladať aktuálnemu vlastníkovi s predmetným bytom (t.j. zakáže uskutočniť darovanie, predaj, resp. iné úkony za účelom prevodu vlastníckeho práva).

Za účelom podrobnejšieho posúdenia možností riešenia Vašej situácie je nevyhnutné preštudovať zmluvu o pôžičke, ktorú ste podpísali, ako aj oboznámiť sa bližšie s okolnosťami prevodu vlastníckeho práva k predmetnému bytu. Za týmto účelom Vám odporúčam kontaktovať niektorého z advokátov zapísaných do zoznamu advokátov Slovenskej advokátskej komory, ktorý je prístupný na internetovej stránke www.sak.sk.

S pozdravom

Vladislav Vyrva
advokát

Q.B.F. VYRVA, s.r.o.
advokátska kancelária
vladislav.vyrva@superpravnik.sk
dátum odpovede: 19.01.2014
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť