Vyriešené

kde prepísať pozemok

Dátum: 19.02.2014

Kategória: Prevody nehnuteľností

Dobrý deň, náš starý otec je už veľmi slabý a starý a chcel by prepísať pozemok na svoju vnučku. Nemôže nikde chodiť.
Ako by sa to dalo??

Ďakujem s pozdravom
Odpoveď:
Dobrý deň,

v prípade ak je prevodca nespôsobilý vykonať úkon po fyzickej stránke, nie po stránke mentálnej, je možné vykonať právny úkon podpisu prevodovej zmluvy (či už kúpnej, zámennej alebo darovacej) s doložkou osvedčenia pravosti podpisu v spolupráci s ktorýmkoľvek notárom, ktorého je možné požiadať, aby v rámci poskytovania služieb notára vykonal úkon osvedčena pravosti podpisu mimo svojej kancelária, a to najmä v mieste, kde sa prevodca zdržuje.

V každom prípade je však samozrejmé, že pokiaľ nie je prevodca spôsobilý vykonať úkon podpisu zmuvy z dôvodu, že nie je schopný úkonu porozumieť a na základe tohto jeho porozumenia prejaviť svoju vôľu, notár nevykoná osvedčenie pravosti jeho podpisu.

Zároveň pre vypracovanie konkrétneho titulu, a základe ktorého dôjde k prevodu nehnuteľnosti Vám odporúčam, aby ste kontaktovali ktoréhokoľvek z advokátov zapísaných do zoznamu advokátov Slovenskej advokátskej komory.

Vladislav Vyrva
advokát

Q.B.F. VYRVA, s.r.o.
advokátska kancelária
vladislav.vyrva@qbfvyrva.sk

Vladislav Vyrva
dátum odpovede: 19.02.2014
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť