Vyriešené

ziadna zmluva

Dátum: 10.04.2014

Kategória: Prevody nehnuteľností

Dobry den chcem sa informovat o tom ci je vobec normalne ze za 2 mesiace chceme kupit byt cez realitku,ktora ma v ponuke pol roka uz byt na predaj a blokovaci depozit sme davali uz v oktobri a teda od tej doby je rezervovany pre nas ale uz pol roka cakam na zmluvu o buducej zmluve a doteraz ju nemam iba jedinu zmluvu co mam k dispozicii je ta o depozite aj to bude zrejme neplatna pretoze si osobne myslim ze vypisat zmluvu kde je zle napisany datum namiesto 10.6.2014 tam dat datum 10.6.02014 .je takato zmluva vobec platna?dakujem
Odpoveď:
Dobrý deň,

Vami opísaný postup realitnej kancelárie určite nie je možné považovať za štandardný. Pokiaľ ste zložili rezervačný poplatok, mala byť s Vami uzavretá Zmluva o budúcej zmluve, aby ste mali istotu, že predávajúci majú záujem predať byt práve Vám a v budúcnosti dôjde za stanovených podmienok k uzavretiu riadnej kúpnej zmluvy. V budúcnosti Vám odporúčam trvať na spísaní Zmluvy o budúcej zmluve, v ktorej bude upravené aj zloženie rezervačného poplatku.

K platnosti zmluvy o depozite sa žiaľ bez jej naštudovania nie je možné vyjadriť. Každopádne chyba v písaní týkajúca sa dátumu nie je dôvodom na neplatnosť samotnej zmluvy. Otáznou však môže byť vymožiteľnosť nárokov z takejto zmluvy, keďže podľa informácií uvedených vo Vašom zadaní je možné pochybovať o serióznosti realitnej kancelárie.

Ak by ste mali záujem o poskytnutie právnej pomoci pri riešení kúpy nehnuteľnosti odporúčam Vám obrátiť sa na ktoréhokoľvek z advokátov zapísaných do zoznamu advokátov Slovenskej advokátskej komory.

Vladislav Vyrva
advokát

Q.B.F. VYRVA, s.r.o.
advokátska kancelária
vladislav.vyrva@qbfvyrva.sk
dátum odpovede: 10.04.2014
ohodnoť odpoveď 0 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť