Vyriešené

info o odmene

Dátum: 10.04.2014

Kategória: Prevody nehnuteľností

inzerovala som byt v rk bez zmluvy o vykone prace po 2 mesiacoch som to z rod.dovodov zrusila ma r.makler narok za to obdobie na odmenu ?
Odpoveď:
Dobrý deň,

pri Vašej otázke je potrebné uviesť, že zmluva nemusí byť uzavretá len v písomnej forme, čo má však v prípade sporu za následok, že akékoľvek dokazovanie týkajúce sa náležitostí zmluvy je náročné.

Napriek tomu, že inzercia nebola realizovaná na základe písomnej zmluvy realitnému maklérovi mohol vzniknúť nárok na odmenu. Pokiaľ ste sa dohodli na určitej odmene za inzerovanie a takéto inzerovanie skutočne bolo zo strany realitného makléra realizované, v zmysle Vašej dohody mu pravdepodobne vznikol nárok na odmenu. Ako som však uviedol bez písomnej zmluvy je veľmi náročné jednoznačne stanoviť, či nárok na odmenu vznikol alebo nie, keďže medzi zmluvnými stranami mohli byť v ústnej forme dohodnuté ďalšie podmienky, ktoré by podmieňovali vznik nároku na odmenu.

Vzhľadom k tomu, že neexistuje medzi Vami a realitnou kanceláriou písomné zmluva a nemám bližšie informácie ohľadom dohodnutých podmienok inzercie, neviem Vám poskytnúť podrobnejšiu odpoveď.

V prípade záujmu o podrobnejšiu analýzu vzniku nároku na odmenu Vám odporúčam obrátiť sa na ktoréhokoľvek z advokátov zapísaných do zoznamu advokátov Slovenskej advokátskej komory.

Vladislav Vyrva
advokát

Q.B.F. VYRVA, s.r.o.
advokátska kancelária
vladislav.vyrva@qbfvyrva.sk
dátum odpovede: 10.04.2014
ohodnoť odpoveď 1 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť